Κοντά στο χωριό Κάτω Ραβένια περνά ο ποταμός Γορμός, που είναι παραπόταμος του ποταμού Καλαμά. Φτάνοντας στο ποταμό θα δείτε πινακίδα που γράφει «Γέφυρα Αγίων». Αμέσως μετά την γέφυρα, δίπλα στο ποτάμι, βρίσκεται η τοποθεσία που οι κάτοικοι της περιοχής ονομάζουν «Αγιούς», μια πανέμορφη τοποθεσία που μένει αξέχαστη στους επισκέπτες. Ο επισκέπτης μπορεί να περπατήσει στις όχθες του Γορμού και να θαυμάσει τον ψηλό βράχο που υψώνεται απέναντι από το ποτάμι, με την μικρή σπηλιά, η οποία βρίσκεται ψηλά στον βράχο. Την σπηλιά αυτή την χρησιμοποιούσαν ως σκήτη ευσεβείς καλόγεροι του παρελθόντος.
Σημαντικες Ανακοινωσεις :
- ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΟΡΜΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΩΓΩΝΙΑΝΗΣ ΠΕΜΠΤΗ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ ΤΡΙΤΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΛΠΑΚΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΙΑ ΣΤΟ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙ ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- Oδηγίες προφύλαξης των πολιτών από την εμφάνιση υψηλών θερμοκρασιών και καύσωνα
βρισκεστε εδω :Home »