Το Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών Άνω Καλαμά σε συνεργασία με το Δημοτικό Σχολείο Παρακαλαμου την Παρασκευή 3 Απριλίου διοργανώνουν εκδήλωση κατασκευής λαμπάδας και πασχαλινών αυγών στην αίθουσα εκδηλώσεων του Κ.Δ.Α.Π.
Στην εκδήλωση τα παιδιά του Δημοτικού μπορούν να δουν τις Πασχαλινές κατασκευές που δημιούργησαν τα παιδιά που συμμετέχουν στο πρόγραμμα του Κ.Δ.Α.Π. και να δημιουργήσουν τις δικές τους με την βοήθεια του προσωπικού του Κ.Δ.Α.Π.
Μέσω τέτοιων κοινών δράσεων των δομών της τοπικής μας κοινωνίας προωθείται η συνεργασία και η αλληλεπίδραση των παιδιών όπως επίσης η επαφή και ο πειραματισμός με νέες τεχνικές και μέσα έκφρασης. Αυτός είναι και ο λόγος που τέτοιες ενέργειες είναι καλό να επαναλαμβάνονται, αν είναι δυνατόν, καθ’ όλη την διάρκεια της σχολικής χρονιάς.
Σημαντικες Ανακοινωσεις :
- ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΟΡΜΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΩΓΩΝΙΑΝΗΣ ΠΕΜΠΤΗ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ ΤΡΙΤΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΛΠΑΚΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΙΑ ΣΤΟ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙ ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
- Oδηγίες προφύλαξης των πολιτών από την εμφάνιση υψηλών θερμοκρασιών και καύσωνα
βρισκεστε εδω :Home »